Workshop / MiniFellowship z Medfellows
Kardiologia dziecięca – kurs online [wkrótce]
Zachęcamy również lekarzy specjalistów w dziedzinie pediatrii, lekarzy POZ i innych specjalistów do uczestnictwa w tych webinariach, ponieważ pozwolą one na zapoznanie się z aktualnymi trendami w diagnostyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego u dzieci oraz pomogą w prowadzeniu pacjentów objętych leczeniem kardiologicznym.
Uczestnicy otrzymają przed każdą z 4 sesji wykłady w formie plików PDF, a podczas webinariów będzie możliwość zadawania pytań wykładowcom online.
Nasi wykładowcy to uznani eksperci w dziedzinie kardiologii dziecięcej, posiadający wieloletnie doświadczenie dydaktyczne na kursach i konferencjach dla kardiologów, lekarzy pediatrów i lekarzy rodzinnych.
dr n. med. Anna Turska-Kmieć
Dr n. med. Anna Turska-Kmieć jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się problemami kardiologii dziecięcej. Uzyskała specjalizację z pediatrii, kardiologii i kardiologii dziecięcej.
Przez wiele kadencji była i jest nadal członkiem Zarządów Sekcji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, została wybrana Przewodniczącą Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego na lata 2019-2021. Aktualnie jest członkiem Zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
Od wielu lat publikuje prace przede wszystkim dotyczące zaburzeń rytmu serca, niewydolności serca, diagnostyki elektrokardiograficznej i aktywności fizycznej w kardiologii dziecięcej oraz jest wykładowcą na wielu kursach i konferencjach poświęconych tej tematyce.
Prof. dr hab. n. med. Lidia Ziółkowska
Prof. dr hab. n. med. Lidia Ziółkowska jest specjalistą z pediatrii II stopnia oraz specjalistą z kardiologii i kardiologii dziecięcej. Jest doświadczonym lekarzem klinicystą, pracownikiem naukowym i dydaktycznym.
Od wielu lat jest wykładowcą z zakresu kardiologii dziecięcej na kursach specjalizacyjnych w dziedzinie pediatrii i kardiologii dziecięcej oraz polskich i międzynarodowych konferencjach kardiologicznych i pediatrycznych.
Jest autorem wielu publikacji oryginalnych w czasopismach zagranicznych i polskich oraz autorem rozdziałów w monografiach i podręcznikach.
Jest członkiem wielu europejskich i polskich towarzystw naukowych, w których pełni funkcje organizacyjne. Aktywnie uczestniczy w realizacji programów naukowych obejmujących diagnostykę i leczenie wrodzonych oraz nabytych chorób serca u dzieci.
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Bieganowska
Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Bieganowska jest absolwentką Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Warszawie, specjalistą pediatrą, kardiologiem, kardiologiem dziecięcym. Od początku swojej pracy w Klinice Kardiologii IP CZD odpowiada za nieinwazyjną i inwazyjną diagnostykę oraz leczenie dzieci z zburzeniami rytmu serca wprowadzając nowe metody i techniki w miarę ich pojawiania się.
Jest autorem ponad 200 publikacji i kilkudziesięciu rozdziałów w podręcznikach dotyczących wszelkich aspektów arytmii serca u dzieci. Od ponad 30 lat jest kierownikiem kursów oraz prowadzi wykłady na kursach dotyczących zaburzeń rytmu serca dla kardiologów dziecięcych, pediatrów, neonatologów, anestezjologów oraz pielęgniarek.
Prof. dr hab. n. med. była kierownikiem specjalizacji 27 lekarzy (z pediatrii, z kardiologii, z kardiologii dziecięcej), promotorem 5 rozpraw doktorskich, recenzentem 9 prac na stopnie naukowe.
Prowadziła i była współwykonawcą wielu grantów naukowych. Jest członkiem: The Association for European Paediatric Cardiology (Cardiac Dysrhythmias and Electrophysiology Working Group), European Society of Cardiology, The International Society for Holter and Noninvasive Elektrocardiology, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W pracach czterech sekcji PTK (Sekcji Kardiologii Dziecięcej, Rytmu Serca, Kardiologii Sportowej oraz Asocjacji Elekardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny) nadal bierze czynny udział.
Od lat jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii dziecięcej w Województwie Mazowieckim.